Novoročný príhovor

juraj szabo novorocny prihovor 2014Ako novozvolený prezident Slovenskej bonsajovej asociácie by som sa rád prihovoril všetkým milovníkom umenia bonsajov. V prvom rade sa chcem poďakovať za dôveru ktorú ste do mňa vložili. Určite to mám oveľa ľahšie ako predošlí prezidenti, ktorí organizáciu založili a rozvíjali. Nedá mi ich nespomenúť – PaedDr. Cyril Tatranský, Milan Roskoš, RNDr. Vladimír Ondejčík a Ivan Štefanovič. Teraz je rad na mne.

Otázky, ktoré si denne kladiem, sú jednoduché. Dokážem udržať terajších členov? Alebo – dokážem bonsajistov, ktorých sú na Slovensku stovky, dotiahnúť do našej organizácie? Ako dosiahnúť viac klubových akcii, viac výstav? Áno, je to veľká výzva a preto som ju prijal. Mojou veľkou oporou je Ladislav Lenčucha a  prezídium ktoré som si zvolil. Viem že sa na nich môžem spoľahnúť.

Slovensko má neuveriteľnú základňu milovníkov bonsajov. Je už len na nás všetkých, aby sme im ukázali, že byť členom Slovenskej bonsajovej asociácie nie je povinnosť, ale akási odmena, pocta! Preto privítam od každého člena aj nečlena nápady a rady ako našu organizáciu vylepšiť a zdokonaliť. Teraz máme sviatky Vianočné a príchádza nám Nový rok. Skúsme dať našej organizácii novú tvár. Nových členov radi prívítame a starších si držme – majú nám čo poradiť! Čaká nás rok 2015, rok plný výstav a akcii po celom Slovensku. Od Vranova až po Bratislavu sa v  každom kúte niečo deje . Dajte nám vedieť o vaších akciách, výstavách. Oslovujte nových členov. Organizácia vám bude nápomocná. Začnime nový Bonsajový rok zase všetci spolu! Všetkým Vám na záver z celého srdca prajem krásne prežitie Vianočných sviatkov a úspešný štart do Nového roku 2015.

 

Juraj Szabó
Prezident Slovenskej bonsajovej asociácie