Prezídium

Prezident S B A

Juraj Szabó

juraj_szaboSom rodený Košičan. Krása bonsajov ma uchvátila v januári 2007. Po štúdiu kníh a článkov o bonsajoch som v marci vstúpil do Košického bonsai klubu. Členom SBA som od roku 2008. Ako začiatočník som cenné skúsenosti preberal v Prešove od Reného Lempeľa a Milana Roskoša. Zúčastnil som sa na workshopoch P. Slováka, V. Nováka, V. Ondejčíka , Seok Ju Kima a ďalších. Svoje práce som zatiaľ vystavoval na výstavách Bonsaj klubu Košice, Národných výstavách SBA, v Budapešti, Ljublane a iných akciách. Tvarovanie bonsajov je moja najväčšia vášeň, preto som sa aj rád zúčastňoval na rôznych súťažiach a podujatiach (Prešov 2007 – 4. miesto, Prešov 2008 – 1. miesto, NV Prešov 2009 – 3. miesto, NV Sv. Jur 2010 – 2. miesto, NV Komárno 2011 – 1. miesto , EBA, ESA Ljublana 2012). Začiatkom roku 2010 sme si z manželkou otvorili Bonsai Centrum Košice a od roku 2014 sa už bonsajom venujem na plný úväzok.

mail: bonsaj1975@atlas.sk

Členovia prezídia

Július Kolesár

julius_kolesarSom Košičan od roku 1960.Venujem sa pestovaniu bonsajov už viac ako 25 rokov. Bohaté skúsenosti už každoročne prezentujú moje bonsaje na mnohých výstavách, ako je najväčšia slovenská výstava Bonsai Slovakia, Národná výstava Slovenskej bonsajovej asociácie, výstava Budapeštiankého univerzitného klubu, výstavy Europskej bonsajovej asociácie, či výstava Košického bonsai klubu. Mnohé udelené ocenenia na týchto výstavách sú uznaním za kvalitnú prácu. Som členom Košického bonsai klubu na pozícií predseda klubu a zároveň som aj členom prezídia Slovenskej bonsajovej asociácie od roku 2000.

Vladimír Kamocsai (od októbra 2016)

vladimir_kamocsai
Bonsajom sa venujem od roku 1999, tak isto aj tvorbe suiseki. Som členom Bonsaiklubu Trnava, našej SBA, Slovenskej asociácie Suiseki a Európskej asociácie Suiseki. V Komárne, kde žijem, pravidelne organizujem regionálnu výstavu bonsajov už 10 rokov. V zime, keď stromy odpočívajú, sa venujem tvorbe Suiseki. Profesne sa venujem kancelárskej technike.

Vladimír Kriško

vlado_kriskoBonsai ako hobby – to je moje motto už od r.1997, kedy som sa začal zaujímať o pestovanie bonsajov. Spočiatku ako samouk, neskôr účasťou na viacerých workshopoch a výstavách získavam vedomosti a hlavne potrebné zručnosti.
Som členom bonsaj klubu v Banskej Bystrici, kde každoročne organizujeme klubovú výstavu, pripravujeme tvarovačky, zájazdy za bonsajmi alebo bonsajcentrami. Týmto stmeľujeme partiu ďalších nadšencov nielen v Banskej Bystrici ale aj v celom  banskobystrickom kraji.
Som pravidelným vystavovateľom na Bonsai Slovakii a Národnej výstave SBA. Obľúbenými stromami na tvorbu bonsajov sú borovice a tisy, preferujem čínsku bonsajovú školu a českú súčasnú tvorbu (P.Slovák, V.Novák). Profesijne pracujem ako telekomunikačný inžinier.
 

František Mikuš

Rastislav Moravčík

rasto_moravcikPrvé pokusy s pestovaním bonsajov som začal skúšať približne v roku 1995. Intenzívnejšie sa však tomuto koníčku venujem od roku 2008, odkedy mám na ne vlastný priestor a možnosť sa o ne každodenne starať. Začínal som asi ako každý – samouk z knižiek a internetu. Od roku 2012 som členom Danubius bonsai klubu. Tu som sa zoznámil s mnohými ľuďmi, ktorí mi pomohli pohnúť sa v práci ďalej. Páčia sa mi bonsaje hlavne z domácich drevín. Asi preto že pochádzam “z dolniakov”, srdcu blízke sú mi košaté listnáče. Svoje kúsky by som rád dopestoval do foriem, ktoré propaguje Walter Pall – viac zmenšené prirodzené stromy, ako prísne definované japonské bonsaje. Medzi moje ďalšie záujmy patrí akvaristika. Pracujem ako architekt a projektant pozemných stavieb, žijem v Bernolákove.

Patrik Panda