Za bonsajmi na Taiwan

Na koncoročnom stretnutí bonsajistov v Nitre prezident SBA Vladimír Ondejčík ponúkol členom SBA možnosť navštíviť Taiwan pri príležitosti 10. Ázijsko – pacifického kongresu ASPAC, ktorý sa bude konať 30. 10. – 2.11. 2009 v meste Chung Hua na okraji Taichungu.

Pri našej poslednej ceste na Taiwan v októbri 2008 sme navštívili organizátorov tohto prestížneho kongresu i krásnu privátnu záhradu, v ktorej sa kongres bude konať. Na základe našich skúseností ponúkame Vám pomoc pri ceste za bonsajmi na Taiwan. Myslíme, že navštíviť zbierky bonsajov a suiseki priamo v Ázii je tajným snom snáď každého milovníka bonsajového umenia. A teraz je to celkom reálne.

Pomoc pri organizácii cesty Vám ponúkame zdarma, bez akýchkoľvek poplatkov, či výhod pre nás. Každý si zaplatí sám letenku i pobyt na Taiwane. Prezident SBA tomu len organizátorsky môžeme pomôcť vďaka dobrým osobným vzťahom s organizátormi kongresu.

Odporúčame Package 2 – t.j. 8-dňový pobytový balík s programom, ubytovaním a stravou (plnou penziou) za 1100 USD. Je to výborná cena, kongresy a výstavy bonsajov v Ázii bývajú oveľa drahšie.

V rámci tohto výletu navštívite Ázijsko-pacifický kongres, bonsajovo – kvetinovú dedinu, dedinu taiwanských domorodcov, kláštor Chung-Tai, bonsajové záhrady v Puli a krásne jazero Slnka a Mesiaca (Sun Moon Lake), pohorie Alishan vo vnútrozemí ostrova, na ktoré stúpa jedna zo starých slávnych vysokohorských železničiek (ďalšie slávne železničky do hôr stúpajú do himalájskeho Darjeelingu a do mesta Inkov pod Machu Picchu). Môžete sa zúčastniť nočného trhu v Kaohsiungu, kde sa dá kúpiť všeličo zaujímavé vrátane kameňov, suiseki…, prejsť sa okolo rieky Lásky… V Kaohsiungu navštívite ďalšiu bonsajovú dedinu, a z juhu ostrova sa preveziete pohodlným rýchlovlakom (300 km/hod) na sever do hlavného mesta Taipei, kde Vás čaká prehliadka Palácového múzea s pokladmi zo Zakázaného mesta. A samozrejme najvyšší mrakodrap sveta, pôvabný One-to-one = 101, s najrýchlejším a najpríjemnejším výťahom, aký sme kedy zažili… A zasa nočné trhy, alebo obchodné ulice.

Všetky spomínané miesta na Taiwane sme už navštívili, výlet je dobre koncipovaný, odporúčame Vám ho.

Ceny leteniek sa pohybujú momentálne okolo 997,64 eur/os. Eva Air však ešte nedala do predaja dobré ceny. Uvedieme ich neskôr.

Zatiaľ prejavili o cestu záujem členovia bratislavského bonsai klubu, bližšie informácie o záujemcoch Vám môže poskytnúť Marián Šimkovič.

Na výstavu Bonsai Slovakia 2009 príde jeden z hlavných organizátorov ASPAC na Taiwane, majster Min-Hsuan Lo, tak sa s ním môžete porozprávať i osobne.

Ostrov Taiwan má svoje zastúpenie v Bratislave v hoteli Carlton, (vchod z boku), tak aj tam sa môžete dozvedieť viac o Taiwane a získať nejaké mapy a informačné materiály:

Taipei Representative Office, Bratislava, Mostová 2, tel.: 02 – 58253220, e-mail: svk@mofa.gov.tw

[codepeople-post-map]

 

Pripravujeme pre Vás zopár obrazových reportáží, aby ste videli, čo si na Taiwane môžete prezrieť.

S pozdravom Alena Ondejčíková

e21 e31 e41 e51 e61 e71