Informácie SBA – apríl 2010

Milí priatelia, členovia SBA,

Zima je už za nami a jar je v plnom prúde. Toto je správny začiatok aj nás bonsajistov či tvorcov suiseki.

Jar je obdobie, kedy nám naše bonsaje prinášajú väčšiu radosť a aj my sa im venujeme intenzívnejšie. Pred nami je celý rad väčších či menších výstav, tvorivých dielní, kempov a milých stretnutí s priateľmi.

 

8. Národná výstava bonsajov a suiseki SAB, Svätý Jur , 15.-16. máj 2010

Práve v týchto dňoch Vám prichádza prihláška na 8. národnú výstavu bonsajov a suiseki vo Svätom Jure. Prosím pošlite včas vyplnené tlačivo za Vaše exponáty, aby sme Vás mohli zaevidovať a pripraviť čo najlepšie miesta. SBA pripravuje aj zvoz bonsajov z východného Slovenska, avšak možnosti sú veľmi obmedzené a preto Vás prosím, všetci ktorí si môžete bonsaje doviezť sami, aby ste tak urobili, poprípade sa spojili viacerí a exponáty nám priniesli podľa pokynov v prihláške. Nezabudnite na možnosť prihlásiť sa na Súťaž talentov SBA, víťaz opäť postupuje na EBA kongres, ktorý bude v roku 2011 v Nemecku! Najkrajšie bonsaje a suiseki budú tak ako je zvykom vyhodnotené na slávnostnom Gala-večere v sobotu. V nedeľu 16.mája sa koná riadny zjazd SBA s vyhodnotením činnosti a voľbou nového prezidenta SBA na roky 2010 – 2014.

Pripravili sme pre Vás bohatý program tvarovaní a diskusií nielen so slovenskými bonsajistami ale aj našimi priateľmi z Maďarska, Česka a Poľska. Všetci ste srdečne pozvaní. Ďakujeme všetkým, ktorí nám už teraz pomáhajú s prípravou výstavy alebo chcú pomôcť so samotnou realizáciou. Vďaka za Vašu ochotu.

 

13. ročník medzinárodnej výstavy bonsajov, suiseki a čaju BONSAI SLOVAKIA 2010, 22.- 25. apríl 2010

Tak, ako každý rok vás pozývame do Nitry na medzinárodnú výstavu plnú krásnych bonsajov, suiseki, čaju, vôní i hudby a milých stretnutí s plejádou bonsajistov z rôznych kútov sveta. Budete mať možnosť vidieť majstrov pri práci na pódiu, ale môžete s nimi aj osobne diskutovať o svojich bonsajoch či suiseki pri tvorivých diskusiách priamo pri Vašich exponátoch. Viac informácii nájdete na www.bonsai-slovakia.sk .

 

EBA kongres Zürich, Švajčiarsko, 11. – 13. jún 2010

SBA tak ako za posledné roky aj tento rok bude zastúpená na kongrese Európskej bonsajovej asociácie na riadnom kongrese v Zürichu. V súťaži talentov nás bude reprezentovať víťaz národného kola Marián Pekarík. Ako delegáti budú na kongrese Július Kolesár a jedno miesto je pripravené pre delegáta z nového prezídia SBA. SBA bude mať zastúpenie aj medzi vystavenými bonsajmi. Bonsaje budú vystavovať Július Kolesár, Milan Roskoš a Erik Tomko. Všetkým zúčastnením držíme palce.

 

Členské a 2% príspevok z daní

Ďakujem všetkým Vám, ktorí ste opäť zaplatili členský príspevok do SBA a aj tým z Vás, ktorí ste sa rozhodli poskytnúť 2% zo svojich daní na činnosť SBA. Tí, ktorí ešte nemajú zaplatené členské a chcú tak urobiť, prosím zaplaťte čiastku 15 eur na účet SBA.

 

Výstavy a akcie

Priatelia ak budete robiť výstavu, o ktorej by ste chceli informovať ostatných členov SBA prostredníctvom našej stránky, pošlite informáciu priamo na adresu admina alebo prezidenta SBA ( bonsai@e-bonsai.sk) a my ju radi zverejníme. SBA je otvorená propagácii všetkých výstav, ktoré súvisia s jej poslaním a zdarma a s radosťou bude všetkých informovať o ich prípravách, ale aj o tom ako bolo prostredníctvom fotoreportáží a článkov, tak ako to robila aj doteraz.

Dovidenia na 8. Národnej výstave bonsajov a suiseki SBA vo Svätom Jure v dňoch 15.- 16. mája 2010.

 

Tešíme sa na Vás.

S pozdravom
RNDr. Vladimír Ondejčík
prezident SBA