Ako absolvovať Dečín

cba2013

Dečín je, ako by jeden povedal, “najďalej ako sa dá v Česku”. A prečo ho navštíviť? Pretože sa tam tento rok (2013) koná Česká národná výstava – XVI. Celostátní výstava bonsají a suiseki.

Tentokrát je postup na cestovanie podstatne jednoduchší, veď kto by sa dokázal stratiť v Čechách, keď sa dá ľahko dorozumieť 🙂

Dátum

Výstava sa koná 13. až 15. Septembra 2013. Predpokladám, že najviac ľudí sa chystá v sobotu a nedeľu.

Cieľ cesty

Zámok Dečín, Dečín, ČR

Zobraziť väčšie

Možnosti cestovania – vlak s lôžkom

Ideálna možnosť sa javí byť cesta vlakom s lôžkovými vozňami. Vyhnete sa tak nepríjemnej diaľnici do Prahy, ktorá sa teraz navyše prerába na viacerých úsekoch.

Z hlavnej stanice v Bratislave vyráža v piatok 13. Septembra (netreba byť poverčivý) o 22:46 vlak EN 476 Metropol. Do Dečína dorazí v sobotu ráno o 6:01. Čerstvo vyspatí sa tak môžete vybrať na raňajky a skorú prehliadku mesta nasledovanú návštevou výstaviska.

Späť ide vlak EN 477 Metropol o 21:53 v ten istý deň s príchodom do Bratislavy 5:38. Pre tých, ktorým jeden deň nestačí je tá istá možnosť odchodu aj v nedeľu.

Dostať sa z vlakovej stanice na zámok je jednoduché. V princípe sa treba dostať cez rieku, tak ako znázorňuje mapa:

Zobraziť väčšie

No a ako sa dostať do Bratislavy? Spojenia do tohoto mestečka umiestneného v blízkosti Viedne a Budapešti pozná hádam každý. Mimochodom, vlaky uvedené vyššie vyrážajú priamo z Budapešti (dopravca je MAV, nie Slovakrail), ak by to niekomu viacej vyhovovalo.

Cena

Ak nepotrebujete lôžko, tak cena jednej cesty je 36,- EUR, cena spiatočného lístku je 49,- EUR.

Lôžko stojí 26,- EUR na každú cestu, čo znamená 49 + 26 +26 = 101,- EUR.

 

Tak “na shledanou” vo vlaku 😉